Horse Racing Results Sunday 24 June 2018

Ballarat

1 City Of Ballarat Mdn Plate 1600m 1 3 2 5
2 Hertz Ballarat Mdn Plate 1600m 8 12 10 2
3 Stamford Tyres Ballarat Mdn 1600m 9 8 5 2
4 Mortimer Petroleum Mdn Plate 1400m 17 7 14 18
5 Whitford Liquid Waste Hcp (C1) 1400m 4 3 1 8
6 Porter Plant (Bm64) 1600m 1 6 8 10
7 Hygain Winner's Choice (Bm70) 2300m 9 13 12 11
8 Sportsbets Power Play (Bm70) 1400m 5 8 13 12
9 Hygain Winner's Choice (Bm64) 1200m 7 4 6 9

Coonamble

1 Combined Farmers/Graziers Hcp 1200m 10 1 7 8
2 Combined Farmers/Graziers Mdn 1200m 7 14 12 4
3 Combined Farmers/Graziers (C1) 1300m 1 3 7 5
4 Combined Farmers/Graziers (C1) 1300m 4 8 3 2
5 Combined Farmers/Graziers Mdn 1600m 9 7 14 3
6 Combined Farmers/Graziers-Bm60 1600m 11 13 6 10
7 Landmark Coonamble Cannonball 1100m 6 7 5 2
8 Combined Farmers/Graziers (C3) 1100m 6 8 7 13

Hobart

1 Trc Punters Club Day 9/7-Bm84 1400m 2 4 1 3
2 Elwick Functions & Events Mdn 1200m 6 7 3 15
3 Hobart Cup Day 10/2 Hcp (C1) 1200m 10 9 11 5
4 Southern Cross Care (Bm70) 1200m 4 2 5 6
5 Inglis Hcp (C2) 1400m 6 4 3 11
6 Gee Gees Horse Stud Plate (C1) 1600m 6 10 7 9
7 Cranes Combined (Bm76) 2100m 4 3 5 2

Kalgoorlie

1 McM Protection Mdn 1600m 8 3 4 1
2 Esperance Bay T.C. (Bm64+) 1760m 2 7 8 4
3 Batteries N More (Bm70+) 1100m 6 8 3 7
4 2018 Sportsmans Lunch Hcp (C1) 1100m 1 2 5 3
5 Helloworld Kalgoorlie Hcp (C5) 1600m 10 3 1 6
6 Rydges Kalgoorlie (Bm58+) 1300m 2 10 11 7
7 Relph Electrical Hcp (C2) 1300m 12 5 4 10

Pioneer Park

1 John McBride Hcp (58) 1200m 2 4 1 5
2 Terry Lillis Hcp (58) 1200m 4 3 2 1
3 B Joyner & B Cairns Hcp (C2) 1100m 6 1 4 7
4 David Lillicrap Hcp (70) 1000m 5 2 7 1
5 Kevin Hickmott (Bm54) 1400m 3 9 2 4
6 Ladbrokes Anniversary Cup-Bm76 1400m 5 7 6 2

Port Augusta

1 Merna Mora Station Hcp (C2) 1396m 6 4 8 1
2 Landmark Port Augusta Mdn 1498m 3 7 5 1
3 Elders Port Augusta Mdn Plate 1100m 1 4 11 6
4 Tech Wool Trading (Bm56) 1200m 6 8 2 7
5 South Gap Station (Bm64) 1100m 2 4 6 8
6 Wilkatana Station Stays (Bm72) 1396m 2 5 4 6
7 Nonning Pastoral Co. (Bm80) 1867m 3 1 10 4
8 Ck Oldfield Memorial (Bm60) 1600m 8 7 3 12

Rockhampton

1 Origin 2-Live Big Screen Mdn 1050m 7 5 13 11
2 Cq Capras (Bm70) 1400m 4 7 1 9
3 Coaltrain Hcp 1400m 9 7 8 2
4 Nrg Industrial Plate (C6) 1100m 2 7 10 9
5 Undamine Industries (Bm55) 1050m 3 15 7 9
6 Rockhampton Leagues Club-Bm55 1300m 3 7 6 8
7 Jrt Group Tattersalls Gold Cup 1600m 2 7 4 9

Sha Tin

1 Tate's Cairn Hcp (C4) 2000m 7 2 9 1
2 To Fung Shan Hcp (C5) 1400m 10 5 8 4
3 The Premier Plate 1800m 1 2 3 5
4 Piper's Hill Hcp (C4) 1200m 3 12 2 1
5 Sha Tin Heights Hcp (C4) 1400m 8 12 5 1
6 Eagle's Nest Hcp (C3) 1600m 6 10 11 1
7 The Premier Cup 1400m 7 4 2 1
8 Amah Rock Hcp (C3) 1200m 13 1 3 4
9 Kau To Shan Hcp (C2) 1200m 1 2 12 9
10 Ma On Shan Hcp (C2) 1400m 14 9 2 13

Singapore

1 Hcp (C4) (Non Premier) 1400m 3 2 9 8
2 Mdn 1200m 12 9 13 5
3 Hcp (C4) (Premier) 1200m 5 3 4 1
4 Hcp (C4) (Non Premier) 1200m 2 3 7 1
5 Hcp (C3) 1400m 9 1 12 8
6 Kranji Stakes (A) 1400m 4 14 1 3
7 Hcp (C4) (Non Premier) 1600m 4 8 9 1
8 Charity Bowl 1600m 3 4 2 6
9 Kranji Stakes (C) 1800m 9 3 6 4
10 Hcp (C4) (Premier) 1400m 7 4 9 2

Te Aroha

1 Taste The Dally Wine Mdn Hrdl 3100m 3 2 6 7
2 Waihou Tavern Mdn Hrdl 3100m 4 2 9 8
3 F&A Matijasevich Mem Rst Hrdl 3100m 5 9 3 2
4 Yelavich Transport Ltd (Bm65) 2200m 7 1 4 5
5 Jadran Basketball Team 2yo 1000m 1 3 6 2
6 S Lunjevich Contract. Mdn Stpl 3500m 1 2 4 7
7 V & F Matijasevich Rst Stpl 3500m 5 8 9 4
8 Dave,fred/Michael Laurich Mdn 1400m 6 2 3 8
9 Karl Davis Bayleys R/Est Mdn 1600m 8 1 2 4
10 Mlaadi Laurich (Bm65) 1600m 2 3 4 5

Wagga

1 Ollie's Security Hcp 1200m 2 1 9 4
2 William Farrer Hotel Mdn Hcp 1400m 1 12 6 14
3 William Farrer Hotel Mdn Hcp 1400m 3 13 1 5
4 Coolamon Chaser Bins (Bm65) 2000m 7 12 2 3
5 Thomas Blamey Tavern (Bm55) 1600m 7 8 1 15
6 Loam And Stone Winter Sprint 1000m 5 8 3 10
7 Crs Plumbing (Bm65) 1200m 4 8 3 9
8 Karizma Hair & Beaute Hcp (C2) 1300m 1 9 7 2
9 Karizma Hair & Beaute Hcp (C2) 1300m 10 13 2 11